Co zrobić gdy umiera ktoś bliski

Człowiek nie ma wpływu na czas i miejsce śmierci. Może ona nastąpić w każdym czasie i w dowolnym miejscu. Zawarte na naszej stronie porady obejmują przypadki zgonu w szpitalu, w domu, w hospicjum oraz w tragicznych okolicznościach, w kraju i za granicą

W domu

Wezwać lekarza (lekarz rodzinny, lekarz z pogotowia ratunkowego) aby stwierdził zgon i wypisał stosowny dokument Jeżeli Państwo wybiorą naszą firmę prosimy o kontakt telefoniczny: 95 722 42 08. Przewieziemy osobę zmarłą do chłodni i załatwimy wszystkie formalności łącznie z zorganizowaniem pogrzebu.

W szpitalu

Po otrzymaniu informacji o śmierci bliskiej osoby, wybierając naszą firmę należy zadzwonić na nasz telefon dyżurny: 95 722 42 08 służymy wówczas pomocą również w zorganizowaniu pogrzebu.

W hospicjum

To Państwo decydujecie o wyborze firmy pogrzebowej składającc deklarację w czasie przyjęcia pacjenta do hospicjum. Jeżeli obdarzycie nas Państwo swoim zaufaniem wówczas w momencie śmierci, hospicjum zawiadomi nas o konieczności przewiezienia osoby zmarłej do chłodni.

Celem omówienia szczegółów organizacji ceremonii pogrzebowej, prosimy o kontakt telefoniczny 95 722 42 08

W tragicznych okolicznościach

Często w razie nagłej śmierci lub wypadku, ciało osoby zmarłej zabezpieczane zostaje przez prokuraturę na której zlecenie i koszt dyżurny autokarawan zabiera ją z miejsca zdarzenia. Odbiór ciała z miejsca zgonu przez jakąkolwiek firmę pogrzebową nie stanowi żadnego zobowiązania do dalszego korzystania z usług tej firmy. Bezpośrednio po zgonie osoby tragicznie zmarłej, możecie Państwo zwrócić się do nas, wówczas w Waszym imieniu załatwimy wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do zorganizowania pogrzebu (łącznie z dokumentami wydawanymi przez prokuraturę). Nasz nr telefonu: 95 722 42 08

W powyższych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji:

w biurze:
pn. - pt.: 8:00 - 16:00
sobota: 9:00 - 13:00

pod telefonem dyżurnym (całodobowo):
tel.: 95 722 42 08
tel.: 608 573 475

Pogotowie pogrzebowe

Jest to profesjonalny zespół pracowników naszej firmy. Są oni do dyspozycji Rodziny, kiedy nastąpi zgon bliskiej osoby.

Pogotowie pogrzebowe

95 722 42 08
608 573 475